Olej z hroznových jader

Hroznové víno a jeho účinky

Vinná réva patří mezi hodnotné ovoce. Hroznové víno obsahuje vitamin C a skupinu vitaminů B (kromě B12). Mají rovněž mnoho manganu, hořčíku a draslíku. Toto ovoce urychluje průchod moči ledvinami, močovým měchýřem a močovými cestami. Takto se vyplavují bakterie, které zapříčiňují záněty této oblasti organismu. Mají také větší množství fruktózy (ovocného cukru), takže nejsou příliš vhodné ve větší konzumaci pro diabetiky. Slupky hroznů jsou bohaté na vlákninu. Vláknina je pro nás organismus velmi důležitá. Nutí střevo dostatečně pracovat, tím pádem odstraňuje zácpu, zbavuje tělo jedovatých látek a váže i látky tukové.

Semínka z vinné révy jsou velmi ceněna pro své antioxidační vlastnosti. Výtažky z drobných jadýrek tmavé vinné révy patří do skupiny flavonoidů- antioxidantů, které chrání tělesné buňky před poškozením nestabilními molekulami kyslíku, jimž se říká volné radikály. Flavonoidy hrají důležitou roli v prevenci rakoviny a srdečních onemocnění. 

Výtažek z hroznových jadýrek má velmi dobrý vliv na krevní cévy. Obsahuje hlavně 2 složky – 1 je rozpustná v tucích a 2 je rozpustná ve vodě, může proto pronikat všemi typy buněčných membrán a ochraňovat ve všech tkáních. Patří tedy do několika látek, které mohou procházet mozkovou krevní bariérou z krve do mozku. Což znamená, že může účinně chránit před poškozením volnými radikály i mozkové buňky. Schopností posilovat cévy může pravidelná konzumace hroznových jader snižovat riziko srdečních a mozkových příhod, ale zároveň posilovat vlásečnice a zvyšovat průtok krve hlavně končetinami. Velmi účinně může pomoci lidem s diabetem, při impotenci, křečových žilách, brnění končetin. 

 

Výtažek z vinných jader: 


chrání krevní cévy 
léčí poruchy krevních cév 
prevence rakoviny i její účinná doplňková léčba 
chrání zrak a léčí oční choroby 
snižuje možnost poškození kolagenu v kůži. 
podporuje snížení nadváhy 
odvádí z těla toxiny 
čistí ledviny, močový měchýř a močové cesty 
díky většími obsahu ovocného cukru pomáhají při únavě, nervozitě a depresích. 

Mechanizace a servis

V rámci společnosti provozujeme dvě mechanizační a servisní střediska, Boskovštejn a Velký Karlov. Obě střediska slouží pro provoz a servis vlastních mechanizačních prostředků a také pro služby veřejnosti.

Silniční motorová doprava

V současné době provozujeme 7 nákladních vozidel pro přepravu sypkých, tekutých, volně ložených a jiných materiálů či předmětů. Vozový pak se skládá ze čtyřech kontejnerových vozidel značek Renault (2x), Scania a Man a dále pak dvou tahačů Renault a Volvo. Tyto tahače obsluhují dvě cisterny na tekuté materiály (28 m3 a 36 m3), jednostranný sklápěcí návěs a podvalníkový návěs. Flotilu doplňuje Renault Kerax 6x6 s výměnnou cisternou (10 m3) pro dovoz vody k postřikovači, která bývá v zimě vyměňována rozmetalem na sůl pro údržbu silnic.